Yangın Merdiveni Fiyatları

Uygun “yangın merdiveni fiyatları”  ile özel projeleri size kapsamlı şekilde sunuyoruz. Başvuru yaparak keşif isteyebilirsiniz.

Kat Sayısı ve Yangın Merdiveni

Kat sayısı ve yangın merdivenleri arasında doğrudan bir ilişki vardır. Genelde iki katlı üç katlı binalara pek yapılması gerekli değil gibi görünse de yangın olduğunda ve çıkış alanı kalmadığında pencereden balkondan atlamak zorunda kalan insanlar vardır.   Yani iki üç katlı binalarda madem gerek yoksa neden insanlar ölüyor ve neden zehirlenmeler, cilt yaralanmaları görülüyor diye sorabilirsiniz. Ancak hatalı durumlar yasalarla da alakalı olduğundan, yaygın kaçak yapı ve hatalı binaların olağan hale gelmesi gibi detaylar ayrıca önem kazanmaktadır.

Binalarda yangın merdivenlerinin nereye yapılacağı ile kat sayısı arasında da ilişki vardır. Çok büyük binalarda dışarıdan aşağı inerken korumalar olsa bile denge kaybı olabilir ve yükseklik korkusu olanlar için ayrıca bir travmaya neden olmuş olursunuz. Bu nedenle yarı kapalı alanlardan iniş sağlanmakta, kısmen içeride “yangın merdiveni” oluşturulmaktadır.

Büyük Fabrikalarda Yangın Merdivenleri  

Fabrika alanları üretim merkezleri olarak maddi bir işleyişe odaklanan yerlerdir. Bu imalat yerlerinde yangın merdiveni çok katlı yapılar söz konusuysa mutlaka dikkatlice oluşturulmalıdır. İş yerlerinde kullanılan malzemeler vs. nedeniyle daha çok yangın çıkma olasılığı olabilir. Bu açıdan olasılıklara önem vererek bir talepte bulunabilirsiniz.  Bir alandaki kayıpların engellenmesi için önlem almak çok büyük faydalar sağlar.

“Yangın merdiveni imalatı”  tasarım ile başlayan ve ardından proje oluşturularak uygulama ve kontrollere geçilen bir süreçtir. Her aşamada doğru şekilde sonuca varmak üzere çalışmalarımızı titizlikle sağlamaktayız. Tasarımlardaki farklılıkları bulmak ve buna göre seçim yapmak için size gereken ön bilgilendirmeyi sağlamaktayız. İskelet ve birçok detayda fikir alışverişi de önemlidir.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Her zaman kaliteli yangın merdiveni hizmetlerinin en doğru adresi olan firmamızda yangın merdiveni fiyatları çok daha olmaktadır.

Her geçen gün kaliteli hizmetleri ve güvenilir olması ile sektöründe en fazla tercih edilen firmamızda yangın merdiveni çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Güvenilir hizmetler için her zaman firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Güvenilir Yangın Merdiveni Hizmetleri

Her zaman her yerde çok fazla önem verilen ve her yapıda zorunlu olan “yangın merdiveni” hizmetleri için her zaman firmamızdan yardım alabilirsiniz. Genel olarak çok önemsenmeyen yangın merdiveni aslında hem çok önemli bir yere sahip olmakta hem de insan hayatını kurtarmaktadır. Yangın sırasında daha kolay bir şekilde zarar görmeden çıkmak için en kaliteli hizmetleri güven içinde sunmakta olan firmamızdan yardım alabilirsiniz. Yangın merdiveni insanların güven içinde dışarı çıkması için gerekli olan çok önemli ihtiyaçların başında gelmektedir. En kaliteli ve güvenilir hizmetleri en doğru teknikler ile veren firmamız her konuda sizlere yardımcı olmaktadır.

Güvenilir Yangın Merdiveni İmalatı

Güvenilir hizmetlerin en doğru adresi olan firmamız her türlü yangın merdiveni çeşitleri için her zaman en fazla talep gören firma olmaktadır. Kaliteli hizmetleri ile adından söz ettiren firmamız yangın merdiveni imalatı sırasında birinci sınıf kalite malzemeler kullanmaktadır. İnsan hayatının çok daha önemli bir yere sahip olduğu firmamızda imalatı yapılan bu tarz merdivenler ile kesinlikle bir sorun yaşamazsınız. Firmamızdan alacağınız hizmetlerden kesinlikle memnun kalacağınızın garantisini veririz.

Yangın Merdiveni Fiyatlarında İndirim

Her zaman 7 gün 24 saat boyunca ulaşmanızın mümkün olduğu firmamızda “yangın merdiveni fiyatları” çok daha uygun olmaktadır. Yangın merdiveni çeşitleri ne göre fiyatlar daha farklı olurken yüksek kalitede olan ürünler uzun ömürlü ve dayanıklı olmaktadır.

Pendik Yangın Merdiveni

Yangın merdivenleri tahliye konusunda sizlere gerekli çözümler sunuyor. Biz ihtiyacınız olan imalat desteğini bu adres üzerinden verebiliriz.

Pendik yangın merdiveni sistemlerimizle beklentilere tam olarak yanıt veriyoruz. Yangın merdivenlerinin hem tasarım hem de fonksiyonellik konusunda doğru imal edilmesi gerekir. Yangın en büyük doğal felaketlerden bir tanesidir. Firmamız yangın merdivenlerinin yüksek kalitede olmasına özen gösteriyor. Profesyonel ekibimiz ve ustalarımız ihtiyaçlarınızı bilerek en doğru uygulamaları gerçekleştirir. Biz farklı yapılara uygun sistemler tasarlayabiliriz.

Sitemiz üzerinde birbirinden farklı yangın merdivenlerini inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz. Yangına ve ısıya karşı dayanıklı sistemlerimizle memnun kalacağınız bir hizmet sunuyoruz. Pendik yangın merdiveni fiyatlarını sitemiz üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz. Yangın merdivenleri satın alırken yönetmeliklere uygun imalat yapan firmalarla iletişime geçmelisiniz. Yangın koşullarına son derece dayanıklı bu sistemlerle canınızı bizlere emanet edebilirsiniz.

Yangın Merdiveni Sistemleri

Yangın can kayıplarına neden olan afetlerden bir tanesidir. Önlem alınmaması durumunda yangınlar ciddi sonuçlara neden olabilir. Yangın sırasında güvenilir bir şekilde tahliye olmanızı sağlayan yangın merdivenleri her durumda sizin güvenliğinizi korumak için tasarlandı.

Pendik yangın merdiveni sistemlerimizle binadan güvenli bir şekilde tahliye olmanızı sağlıyoruz. Yapılarınızla uyumlu ve fonksiyonel ürünleri tasarlayarak sizleri geleceğe taşıyoruz. İnternet üzerinden şimdi tek tıkla en uygun yangın merdiveni fiyatlarını adresimizde kolayca bulabilirsiniz. Yıllardır Pendik üzerinde yangın merdivenleri konusunda başarılı çalışmalarımızla anılıyoruz. Uzman ekibimiz ve üretim alanımızla ihtiyaçları kolayca karşılayabiliriz. Kaliteli yangın merdiveni çeşitlerimizle beklentileri de boşa çıkarmıyoruz Firmamız buradan yaşam güvenliğine maksimum çözümler üretmeye devam ediyor. Türkiye’nin en kapsamlı yangın söndürme ve güvenlik ekipmanlarını üreterek can güvenliğinizi koruyoruz. Şimdi bütçenize uygun yangın merdiveni sistemlerini incelemek isterseniz hemen internet adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Gebze Yangın Merdiveni

Çok uzun yıllar yapı sektöründe çalışmalarına ara vermeden devam eden Gebze yangın merdiveni firmamız en kaliteli hizmetlerini en güvenli şekilde sizlere sunmaktadır.

Gün geçtikçe yapmış olduğu başarılı işler ile firmamız alanında adından daha fazla söz ettirmektedir. Her türlü yapılar için gerekli olan yangın merdiveni çeşitleri için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Yangın Merdiveni Hizmetlerinde Güvenin Önemi

Gebze yangın merdiveni firmamız her zaman kaliteli hizmetlerinde güvenden taviz vermeden hizmetlerine devam etmektedir. Yangın merdiveni hayat kurtaran ürünler olduğundan kesinlikle yüksek kalitede güvenilir kişiler tarafından imalatının yapılması gerekir. Her zaman kaliteyi ve güveni ilk sırada tutan firmamız için insan can sağlığı çok daha önemli bir yere sahip olmaktadır. Yangın merdiveni olası yangın sonrasında kullanılamayan servis merdiveni yerine insanların daha güvenli şekilde dışarı çıkarılmasına yardımcı olmaktadır. Her türlü yapılar için firmamızdan her zaman yardım alabilirsiniz.

Güvenilir Yangın Merdiveni İmalat İşlemleri

Genel olarak yangın merdiveni hayat kurtaran çok önemli ürünler olduğundan kesinlikle imalatı profesyonel kişiler tarafından en yüksek kalite malzemeler ile yapılması gerekmektedir. Gebze yangın merdiveni imalatı hizmetlerinde firmamız birinci sınıf kalite malzeme ve en son sistem teknoloji kullanılarak büyük bir titizlikle yapılmaktadır. Her türlü yapılar için gerekli olan yangın merdiveni çeşitlerini firmamızdan seçme şansına sahip olabilirsiniz. İşimde uzman olan profesyonel ekibimiz adresinize gelerek en doğru seçenek için ölçüler alınmakta ve kısa sürede kurulum yapmaktadır.

Gebze Yangın Merdiveni Fiyatları

Yangın merdiveni çeşitlerinin imalatının yapıldığı firmamızda fiyatlar son derece uygun olduğundan bütçeleri zorlamaz. Gebze yangın merdiveni fiyatları firmamızda merdiven çeşitleri, yapıların özellikle ve ölçülerine göre daha farklı olmaktadır. Her konuda olduğu gibi firmamız fiyatlar konusunda da yardımcı olmaktadır.

Gebze yangın merdiveni kurulumu ile binalarınız için zorunlu olan ve zorunluluktan öte can güvenliği riskini minimuma indiren tedbirleri alabilirsiniz.

Yangın Merdiveni İmalatı

Yangın merdiveninin sorunsuz şekilde imalatının gerçekleşmesinde, profesyonel firmamız en güzel çözümleri sunmaya devam eder.

Yangın merdivenlerinin birçok farklı modellerini üretiyoruz. İstediğiniz çeşitlere yer veren üretici firmamız, yangın ve benzeri tehlikeli durumlarda önemli olacak yangın merdivenlerini üretir. Yangın anında, insanların süratle yangının olduğu yerden alınması sağlanmış olunur. Böylece insanların can güvenliğinin en güzel şekilde korunması açısından önemli bir üründür. Yangın merdivenlerinin seri şekilde üretim işlemlerinin yapılmasını sağlanır. En iyi ‘’ yangın merdiveni ‘’ için hemen firmamıza başvurmalısınız. Hızlı bir şekilde sizlerde artık imalat çalışmalarına yer veren firmamızdan, merdiven satım alım işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz. Topluma açık yangın merdivenlerinin genişliğinin 120 cm civarında olması gerekir. Yangın merdivenlerinin genişliği dikkate alınarak merdiven üretimleri yapılır.

Yangın Merdiven İmalat Hizmeti

Firmamız güvenliğin sağlanması adına en iyi ‘’yangın merdiveni imalatı’’ gerçekleştirir. Güvenli bir yangın merdiveninde olması gereken her ne olmalıysa, imalat çalışmalarına yer veren firmamız bu hususa dikkat etmektedir. Böylece güvenliğin üst düzeyde tutulacağı şekilde bir imalat çalışmalarına yer verilir. Bu sayede en güvenli şekilde merdiven imalat çalışmalarının yapılmasını sağlamaya başlayacaksınız. Merdivende aynı zamanda daima açık şekilde olacak şekilde havalandırma baca sistemleri yer alır. Kapılarında ise kesinlikle kilitlendirme gibi bir durum olmaz. Bu sayede çıkış yahut inişler sorunsuz şekilde yapılır.

Yangın Merdiven Kullanımları

Yangın merdiveni imalatını kesintisiz şekilde yapmaya devam ediyoruz. Bina estetikliğine en uygun şekilde imalat çalışmalarımızı yürütmeye devam ediyoruz. İmalatını gerçekleştiren firmamıza ‘’yangın merdiveni fiyatları’’ ile ilgili iletişime geçebilirsiniz. Yangın merdivenlerinin birçok yerde kullanıma ihtiyaç duyulduğunu söylemek mümkün. Topluma açık yangın merdivenlerinin genişlik ölçülerine dikkat edilerek, kaliteli ve dayanıklı yangın merdivenleri üretimleri yapılmaya devam edilir.

Yangın Merdiveni Yönetmeliği

Firmamız yangın merdivenlerini, yangın merdivenleri yönetmenliğinde bahsedilen şartlara en uygun şekilde üretmektedir.

Belirli bir yüksekliğe sahip binalarda yangın merdiveni bulunması zorunludur. Çıkabilecek yangınlarda can kaybının olmaması için yangın merdivenin olması çok önemlidir. Yüksek binaların girişinde ya da koridorunda yangın çıkması halinde kurtulabilecek hiçbir yol olmadığı için yangın merdiveni yangında kalanların kurtulmasını sağlar.

Yeni imar olan binalarda yapılan denetimlerde yangın merdiveni, yangın kapısı ve çıkışı denetlenmektedir. Firmamız tarafından binanın dışına yapılan ve demirden yapılan yangın merdivenleri, oluşabilecek yangınlarda binada olan kişilerin kurtulması için hayati önem taşımaktadır.

İnşaat işiyle ilgilenen kişilerin apartman, işyeri ya da site gibi binaların yapımında oluşabilecek kazalar sonucu çıkan yangından korunması için yangın merdiveni de yaptırması yasal bir zorunluluktur. Bu yüzden inşaat işiyle ilgilenen kişilerin yangın merdiveni yönetmeliğini bilmeleri gerekmektedir. Çünkü yönetmelikteki hususları uygulayan Kişiler oluşan yangın kazalarında maddi ve manevi yükümlülükten kurtulmuş olur.

Yangın merdiveni yönetmeliğinde, yangın merdiveni yapılması gereken binaların yüksekliği, yangın merdiveninin malzemesi, basamak sayıları gibi hususlarda yer almaktadır. Firmamız yasal zorunluluklara göre yangın merdiveni yapmakta ve binaya sağlam bir şekilde monte etmektedir.

Yangın Merdiveni Standartları

Yangın merdiveni yönetmeliğinde yangın merdiveni standartları ile ilgili maddelerde yer almaktadır. Yangın merdiveni zorunluluğu olan binaların projelerinde standartlara uygun yangın merdiveni tasarımı da yapmalıdır. Bu yangın merdivenin TSE kalite skalasına uyması da gerekmektedir. Firmamız tarafından yapılan yangın merdivenleri TSE’nin kalite skalasına uymaktadır. Eğer binanıza yangın merdiveni yaptırmak istiyorsanız firmamızla sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız tarafından üretilen yangın merdiveni kapısı sıcaklığa dayanıklı ve yanmaz malzemelerden üretilmiştir. Yangın esnasında oluşabilecek her türlü sorunun önüne geçmek için yangın Merdiveni kapısından önce veya sonra kapı olmaması gerekmektedir. Çünkü yangında olan kişilerin kolaylıkla çıkması sağlanmalıdır.

Yangın Merdiveni Modelleri

Yangın merdivenleri güvenilir kaçış sistemlerinden bir tanesidir. Yüksek dayanım özelliği sayesinde bu ürünler can ve mal güvenliğinizi koruma altına alır.

Yangın merdiveni modelleri büyük yapıların tamamında kullanılmaktadır. Temelde iki çeşit yangın merdiveni bulunur. Bu yangın merdivenleri daire ve z tipidir. Dairesel yangın merdivenleri yapılarda çok sık şekilde kullanılır. Z tipi yangın merdiveni ise çok büyük yapılarda kendisine yer bulur. Z tipi yangın merdivenleri dairesel olanlara göre çok daha dayanıklıdır. Yangın merdivenleri mutlaka belirli standartlara göre imal edilir. Yangın esnasında emniyetli bir kaçışının sağlanması için merdivenlere büyük iş düşüyor. Yangın merdivenleri yapılacak binanın kat sayısı ve modeline kadar farklı detaylarda sizlere sunuluyor. Biz imalat sürecinde tamamen uzman ekibimizle beraber destek veriyoruz.

Yeni Nesil Tasarımlar

Tahliye sistemleri konusundaki deneyimimiz kaliteli merdiven sistemleri tasarlamamızı sağlıyor. Binanın belirli bölümlerini saran yangınlarda kaçış imkanı tanıyan yangın merdiveni sistemleri beklentilere fazlasıyla yanıt veriliyor. Biz yangın sistemleri konusunda tam donanımlı hareket ederek beklentilere cevap veriyoruz. Yangın merdiveni insanların bina içerisinde kısa sürede tahliyesini sağlar. Bu nedenle çıkış kapıları yangın esmasında kullanılmaz hale gelebilir. Alternatif kaçış yolları can güvenliğinizin sağlanmasına yardımcı olur.

Yangın merdiveni fiyatları sistemlerin özelliklerine göre değişim gösterir. Biz yüksek kaliteli ürünleri en uygun fiyatlardan sizlere sunuyoruz.Günün her saati yangın merdivenleri konusunda gerekli desteği verebiliriz.

Yangın Merdiveni İmalatı

Garantili “yangın merdiveni” çalışmalarımız çeşit ve teknik yeterlilik açısından memnuniyet vermektedir.

Makaralı Merdiven

Alt bölümündeki merdiven yukarı doğru sarılabiliyorsa bu gibi hallerde makaralı merdiven kullanıyorsunuz demektir. Makaralı merdivenlerde alt bölümün yüksekliği ve şekli değişebilir. Genellikle standart tasarımlar daha baskın bir özelliktedir. Çok sayıda yangın merdiveni yapan firmamızda model bakımından tasarım artılarını temin edebilirsiniz. Makaralı olan yangın merdivenlerinin temel amacı alt bölümdeki kısımda dükkan önü kapatma gibi sorunlara neden olmamasını sağlamaktır. Özellikle sonradan eklenen yangın merdivenlerinde alt bölüm esnekliği genel bir ihtiyaç olabilir. Dolayısıyla beklentilerinize göre yangın merdivenlerini oluşturuyoruz. En temelde doğru sonuçlar hedeflenecektir.

Tahliye merdiveni olarak da isimlendirilen yangın merdivenlerinde imalat yapan firmamız son derece ekonomik çözümler sağlar. Ekonomik “yangın merdiveni fiyatları” beklentinizi karşıladığı için bir firma veya bir bina sakinlerinin hazırlığı daha cazip hale gelebilir. Oluşturulacak alandaki malzeme detayları ve tasarım özelliklerinde nasıl bir başlangıç istiyorsanız bunu iletmeli, bütçenizi de bize söylemelisiniz.

Kurumsal Binalarda Yangın Merdiveni

Binaların kendi içinde çeşitleri vardır.  Kurumsal yerlerde veya ikamet alanlarında fark etmeksizin yangın merdiveni demek hayati bir duruma işaret eder. Türkiye’de sürekli kötü olaylara göre bir ilerleme düşünüldüğü için yangın çıkmadan önlem de almak saçma görünmektedir. Hatalı bir bakış açısı olduğu için iki ve daha fazla kattaki binalarda yangın çıkış alanı güvenceye alınmalıdır.  Bu anlamda yasal açıdan cezalandırmalar sınırlı olmasına rağmen yine de önlem almak adına “yangın merdiveni imalatıiçin başvuru yapmalısınız. Proje hazırlıkları ile size ilerleme sağlanmaktadır.

Kurumsal alanlarda ihtiyacınız olan yangın merdiveni türleri hakkında bilgi alabilir ve teknik keşif talep edebilirsiniz.  Sizlere en iyi koşullarda çalışma sunmayı amaçlamaktayız. Yönetmelik kapsamında hizmet veriyoruz.

Portatif Yangın Merdiveni

Kolay bir şekilde kullanılan portatif yangın merdiveni hizmetini firmamız sizlere en iyi şekilde ve kısa zamanda vermektedir.

Portatif yangın merdivenleri diğer merdivenleri oranla avantaj olarak bilinir. Sizde avantajı bulunan bu merdivenden almak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilir ve kısa zaman içerisinde temin edebilirsiniz. Yangın  merdivenlerinin bir apartmanda mutlaka olması gerekir. Fakat bazı nedenler sebebiyle çoğu apartmanda  yangın merdivenine rastlanmaz. Bu sebeple de insanlar evinde portatif yangın merdivenleri bulundurabilir. Sizlere bu konuda yardımcı olmaya hazırız. Bu sebeple bizlere ulaşabilir ve yangın merdiveni temin edebilirsiniz.

Profesyonel Hizmet

Firmamız sizlere profesyonel bir şekilde hizmet sunmaktadır. Firmamızda birçok ekip vardır ve bu ekiplerimizin her biri işinde profesyonel bir şekilde çalışma sağlayan kişilerden oluşur. Bizim için öncelik müşterilerimizi memnun etmek ve onların mutluluğunu sağlamaktır. Bu sebeple de sizleri mutlu etmek için elimizden gelenin daha fazlasını yapmaya hazırız.

Kaliteli portatif yangın merdiveni arıyorsanız güvenilir  firmalar ile iletişime geçmeniz gerekir. Firmamız bu konuda son derece güvenilirdir. Sizlere dilediğiniz hizmeti anında veriyoruz ve malzemelerimizin kaliteli olmasına özen gösteriyoruz. Bizlere güvenebilir ve sorunsuz bir şekilde bizden hizmet alabilirsiniz. Bizlere cep telefonu numaramızdan ulaşım sağlamanız mümkündür. Bizlere ulaşım sağladığınızda sizlere en üst seviyede hizmet vereceğiz.

Uygun Fiyat

Portatif yangın merdivenleri için kalite büyük önem taşımaktadır.  Kalitesiz bir şekilde bir şekilde yapılan merdiven kısa süre içerisinde hasar görür. Bu sebeple de mutlaka kaliteli malzemelerden yapılan merdivenler tercih edilebilir. Bu konuda bizlere güvenebilir ve bizden en kısa zaman içerisinde hizmet alabilirsiniz.

Firmamız uzun senelerdir bu sektörde hizmet verdiği için kaliteli bir şekilde sizlere hizmet verecektir. Uygun fiyata portatif yangın merdiveni arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Merdiveni Fiyatları

“Yangın merdiveni fiyatları” çok sayıda etkene göre değişen bir durumu ifade eder. Bina kat sayısı bunda en temel belirleyicidir.

Yangın Merdiveni Nedir?

Binalarda yangın olması halinde zehirlenme ve mal kaybını engellemek üzere oluşturulan dış kısımdaki tahliye mekanizması yangın merdiveni olarak tanımlanabilir. Bu merdivenin özellikleri ilgili kanun ve yönetmelik kapsamında değerlendirilmektedir. Yangın merdivenlerinin ölçümleri, malzemelerdeki gereksinimler vs. önemlidir. Atlanmaması gereken ayrıntılar için yönetmelik kapsamı iyi okunarak hareket edilir. Firmamızda bu anlamda gereken alt yapıya önem verilmektedir. Yangın merdivenlerinden hangi bina için gerekiyorsa buna göre talepte bulunabilirsiniz. Ofis binaları, ikamet binaları, hastane binaları gibi yapılarda acil çıkışı sağlayan güvenli alanlar oluşturulmaktadır.

Yangın Merdivenleri Nasıl Yapılıyor?

Yönetmelikteki kurallar doğrultusunda iskelet hazırlanır ve başlangıçta tasarım özellikleri değerlendirilir. Tasarıma karar verecek olan bina yöneticisi vs. bina tamamını ilgilendiren konularda gerekli kişilerle görüşmeler yapmış olmalıdır. “Yangın merdiveni” temeli inşaat temeli gibi doğru malzemelerle gerçekleştirilmektedir.  Görsel açıdan dairesel olanlar, Z şeklindeki merdivenler sıkça kullanılmaktadır. Makaralı yangın merdivenleri de birçok binada özellikle alt bölümde dükkan olan yerlerde sık şekilde görülmektedir. Makaralı merdivenler alt bölümü toparlanan özelliktedir.

Yangın Merdiveni İmalatı

Bir yangın merdiveninin bütün olarak tamamlanması için ana malzemeler ve yapı oluşturma süreçleri vardır. İmalat kısmı yangın merdivenlerinin imal edildiği malzemeleri kapsar ve birbirine bağlanma süresini de içerir. İmal edilen malzemeler proje taslağındaki özelliklere göre oluşturularak bütünsel olarak sonuç alınır.  “Yangın merdiveni imalatı en son aşaması kontrollerin yapılması ve yönetmeliğe uygunluğudur. Yönetmeliğin gereklerine uyma zorunluluğu hayati bir önem taşır.  Yangın merdiveni taleplerinizde bu açıdan sorunsuz şekilde sürecin tamamlanmasını hedeflemekteyiz. Fiyat almak ve diğer nedenler için taleplerinizi iletebilirsiniz. Tüm süreçte teknik anlamda gereken malzeme desteğini sunuyoruz.

Ülkemizde yaygın olarak kullanılan yangın merdiveni modelleri iki çeşittir; dairesel ve Z tipi yangın merdivenleridir.

İzmir Yangın Merdiveni, Firmamız, İzmir’de yapılan yüksek binalarda sağlam ve sıcaklığa dayan uzun ömürlü yangın merdiveni kullanımı için üretim yapmaktadır.

İzmir, Türkiye’nin en gelişmiş şehirlerinde ilk sıralarda yer alan illerinden biridir. İzmir’de gelişmenin sembollerinden biri olan yüksek binalar da görülmektedir. Yangın merdiveni yönetmeliğine göre belirli yüksekliğe sahip binalarda yangın merdiveni bulunması zorunu hale gelmiştir. Bunun yanı sıra oluşabilecek kazalarda can kaybının önüne geçmek için yangın merdiveni yönetmeliğinde bahsedilen yükseklik seviyesinde olmayan binalarda da yangın merdiveni yaptırılabilir. Firmamız her hangi bir sebepten dolayı çıkan yangınlarda can kaybı olmasının önüne geçen yangın merdivenleri üretimini yapan bir firmadır. Özellikle yangın merdivenleri yönetmeliğine uygun üretilen yangın merdivenleri, inşaat işleriyle ilgilenen kişilerin ilerde maddi ve manevi sıkıntı yaşamaması için gerekli olan ihtiyaçlarından biridir.

İzmir’de bulunan, yangın merdiveni üreten firmamız, müşterilerinin can kaybı yaşamasının önüne geçmek için sağlam ve sıcaklığa dayanıklı yangın merdiveni üretimi yapmaktadır. Yangın merdivenlerinin sağlam ve uzun ömürlü olması gerekmektedir. Bunun yanında yangın merdivenlerinin basamak sayısı, basamaklar arasındaki yükseklik, yangın merdiveninin yüksekliği TSE skalasına uygun olmalıdır. Firmamız tarafından üretilen yangın merdivenleri TSE skalasına uygun olarak üretilmektedir.

İzmir Yangın Merdiveni Fiyatları

Yüksek katlı binalarda yangın merdiveninin bulunması zorunlu olmuştur. Yangın merdiveni, oluşan herhangi bir tehlikede binada bulunan kişilerin binadan güvenli bir şekilde çıkmalarını sağlamaktadır. Özellikle binanın giriş katında veya koridorlarında çıkan yangından dolayı, binada bulunan kişiler camdan atlayamayacağı için yangın merdivenin olması şarttır.

Yangın merdiveninin sağlam, sıcaklığa dayanıklı ve uzun özürlü olması gerekmektedir. Firmamızın ürettiği yangın merdivenleri bu özellikleri taşımaktadır ve 2 tipte yangın merdiveni üretimi yapmaktadır. Binanın şekline göre Z tipi ya da dairesel tipte yangın merdiveni üretimi yapmaktayız. Yangın merdiveninin yüksekliğine, yapımında kullanılan malzemesine göre yangın merdiveni fiyatları değişmektedir. İzmir’de yangın merdiveni yaptırmak istiyorsanız sitemizden firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Merdiveni Fiyatları, Yangın merdivenleri olası felaketlerde tabiri caizse hayat kurtarıcı bir rol üstlenmektedir. Peki, hayati bir noktada yer alan yangın merdiveni fiyatları nelerdir?

Yandın Merdiveni Hayat Kurtarır

Yangın merdiveni”, her ne kadar göz ardı edilse de ziyadesiyle önem arz etmektedir. Yangın felaketi hemen hemen hepimizi, her an karşılaşma ihtimali olduğu önemli bir felakettir. Her ne kadar yangını önleme noktasında yapılabilecek birtakım eylemler varsa bile maalesef yangın esnasında bahsi geçen felakete yapılacak fazlaca yöntem bulunmamaktadır. Yangın merdivenleri bu farkındalıktan hareketle üretilmiştir ve uzunca bir süredir hayatımızın bir parçası konumundadır.

En Uygun Fiyata Yangın Merdiveni İmalatı Yapıyoruz

Bireyler için bu kadar önemli olan yangın merdiveninin farklı çeşitleri bulunmaktadır. “Yangın merdiveni imalatı” yapılacak olan binanın kaç katlı olduğu ya da hangi amaçla kullanılacağı, hangi çeşit yangın merdiveni kullanılacağının belirleyici unsurları arasındadır. Bizimle iletişime geçmeniz durumunda sizin için en uygun yangın merdiveninin hangisi olacağını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz size en uygun yangın merdivenini sizlere önerecektir.

Yangın merdiveni yönetmeliği esasen bu konuda oldukça açıktır. Yönetmelikte yer aldığı üzere bina yapınıza, işlevinize ve kat sayısına göre size en uygun yangın merdiveni tarafımızda imal edilecektir. Her konuda olduğu gibi yangın merdiveni konusunda da yangın merdiveni fiyatları kullanıcılar için önemli bir yerdedir. Hangi merdiven tipinin kullanılması gerektiği ile kaç katlı bir binaya merdiven yapılacağı yangın merdiveninin fiyatını belirleyecektir. Bizimle iletişime geçtiğinizde öncelikle ücretsiz olarak uygun fiyatta teklif sunuyoruz. Daha sonra anlaşma sağlamamız durumunda çalışmalarımıza başlıyoruz.

Yangın merdivenleri hemen hemen binanın yaşı kadar bir sürede kullanılmaktadır. İmal ettiğimiz yangın merdivenleri onlarca yıl kullanıma açıktır. En uygun fiyata yaptıracağınız yangın merdivenleri ile olası bir yangın felaketinden hızlı ve kolay bir şekilde kurtulmanız mümkündür. “Yangın merdiveni fiyatları”mızı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yangın Merdiveni Sistemleri. Yangından korunmayla ilgili alınacak önlemler arasında yaşamsal önem taşıyan tedbirlerden biri de yangın merdivenidir.

Beykoz Yangın Merdiveni Fiyatları

Yangın merdiveni fiyatları kullanılacak alana ve ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir. İnsan yaşamı için oluşacak yangınlarda önemi oldukça büyüktür.

Yangın merdiveni için uzman personellerimiz binayı gezerek hangi tür yangın modelinin yapılacağı konusunda bilgi vermektedir. Yangın merdivenleri iki türden oluşur.

  1. Dairesel yangın merdivenleri
  2. Z tipi yangın merdivenleri

İki merdiven türü de binalarda, okullarda, hastanelerde, huzurevlerinde ve diğer kurumlar sıkça kullanılmaktadır. Beykoz yangın merdivenleri firma personellerimiz binan dışından mı yoksa içinde mi kullanılmasının avantaj sağlayacağı konusunda araştırmalar yapmaktadır. Sektör de verdiğimiz kaliteli hizmetler doğrultusunda lider bir firma olmayı başardık. Alanında uzman personellerimiz binanıza uygun modeli çizerek imalatına geçiş yapmaktadır.

Günümüzde çeşitli yangın merdivenleri imalatı yapan firmalar var. Ancak %100 kaliteli ve güvenilir olması olası durumlarda kaçış için oldukça önemlidir. Kurulduğumuz yıldan itibaren kurumsal bir firma olarak hizmet sunmaktayız. Yangın merdivenleri yönetmeliğini esas alarak belirlenen ölçü ve boyutlarda üretim yapmaktayız.

Yangın Merdivenleri Tasarımları

Yangın merdivenleri kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Bu yüzden kullanımı geniş olduğu için farklı tasarımlarda üretimi yapılmaktadır. Örneğin; bina dışında kullanılacak yangın merdivenleri paslanmaz olarak üretilmektedir. Ayrıca alüminyum, çelik, demir ve pirinç malzemeleri ile üretim yapmaktayız. Müşterilerimize uygun fiyat teklifleri vererek %100 memnuniyet garantisini de vermekteyiz. Beykoz yangın merdivenleri firmamıza iletişim adresleri üzerinden ulaşarak fiyat bilgi alabilirsiniz.

Güncel Yangın Merdiveni Fiyatları

Yangın merdivenini güncel fiyatları, seçeceğiniz yangın merdivenini çeşidine aynı zamanda ölçü ve kullanılan malzemelere göre farklılık arz etmektedir.

Her binada mutlaka olması gereken bir sistem olan yangın merdiveni, birçok felakete karşı sizi koruyacak ve can kayıplarının önüne geçecektir. Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek türden birçok yangın merdiveni çeşidi bulunmaktadır. Yangın merdiveni imalatı, yönetmelik çerçevesinde belirli ölçülere göre yapılmaktadır. Bu ölçülere göre basamak 18 cm’den yüksek olmamalı ve genişlik 20 cm’den az olmamalıdır. İnsan hayatı için önemi büyük olan yangın merdivenleri, Z tipi, daire tipi gibi birçok tarza sahiptir. Fiyatı da etkileyen yangın merdiveni tipi, yüksekliği ve diğer unsurlardır.

Yangın Merdiveni Fiyatları

Firmamız, en son sistemleri kullanan, yangın merdiveni imalatı ve montajı yapan sektörün önde gelen firmalarından biridir. Yangın merdiveni fiyatlarına baktığınızda bu fiyatları etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Firmamız tarafından yapılacak kaliteli yangın merdivenleri için ücretsiz keşif hizmeti alabilirsiniz. Böylece fiyat konusunda net bilgi almanız mümkündür.

Dairesel model ve Z model yangın fiyatlarının fiyatları birbirinden farklıdır. Aynı zamanda yangın merdiveninin ölçüleri, çeşidi ve kullanılacak olan malzeme de fiyatlandırmayı doğrudan etkilemektedir. Yangın merdiveni konusunda uzman olan firmamız, size en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunacaktır. Firmamız ile iletişime geçerek kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet alabilirsiniz. Aynı zamanda güncel yangın merdiveni fiyatları hakkında da detaylı bilgi almanız mümkündür.

Yangın Kaçışları Merdivenleri Var Ama Çoğunlukla Kullanıma Erverişsizdir19. yüzyılda yangın merdiveni, apartman sakinlerini tehlikeden kurtardı ancak  bugünlerde ise insanları kurtarmaktan çok zarar verme olasılıkları daha yüksektir.

Bir apartmanın penceresinden dışarı bakan ve yangın merdiveninde duran aileleri ve çocukları görmek bizleri ziyadesiyle memnum ediyor.

Yangın merdivenleri endüstriyel binalara uygun olarak inşa edilen ve binaların hantal metal aksesuarları olan yangın merdivenleri, kentsel peyzajın bir parçası haline geldi. Popüler kültürel yapılardan tutun daha nice çok amaçlı ve toplu olarak insanların olduğu yapılara hizmet ediyorlar. Kısmen acil çıkış, kısmen geçici çıkış, yangın çıkışı, yangın merdiveni binaların ve şehirlerin gelişimini şekillendirmede ayrılmaz bir rol oynadı. Günümüzde kentsel peyzajı, ilk düşünüldüklerinde çok az kişinin hayal edebileceği şekillerde etkilemeye devam ediyor. Ve açıkça yangın merdivenleri kamu güvenliği için icat edilmiş olmasına rağmen, yangın merdiveni her zaman yerini aldı ve merdivenleri olmadığı binalar tehlike saçtı.

19. yüzyılın ortalarına gelindiğinde, İstanbul şehri aşırı kalabalık, baskın bir şekilde gürültülü ve sanayileşmekte olan şehre yeni gelen insan selini desteklemek için donanımsızdı. Ucuz bir şekilde inşa edilmiş kiralık evler, her zamankinden daha yükseğe uzanıyordu, son derece fazla insan ile doldurulmuş fabrikalarda çalışan insanlarla doluydu. Bu binalar, kolayca yanan ucuz malzemelerden yapılmıştı, binalar ve fabrikalar yükseldikçe daha ölümcül oldular. Yangın çıktığında, tipik olarak sadece iki tür kaçış vardı: dar iç merdivenler veya çatı merdiveni. 1860 yılında bir binanın bodrum katında başlayan bir yangında, kuru gıda ve bakliyat deposundan çıkan yangında adeta insanlar kapana kısılmış gibidiler ve tek bir seçenekleri vardı yan yanacaktılar yada yangın merdiveni olmadığı için atlayacaklardı. hızlı bir şekilde üst kat pencerelerine ulaşatılar ve bir umut yüksek bir merdiveni geleceğini düşündüler ancak umdukları gibi olmadı ve çok sayıda kişi ya çatlayarak öldü veya yanarak feci şekilde can vererek öldüler.

Binaların çoğalması  adeta bir birini teşvik edercesine devam etti. Ölümcül yangınlar, en fakir ve en az hizmet alan mahallelerdeki apartmanları kasıp kavurarak şehrin kaynaklarını tahrip etti ve neredeyse bitirdi.

Şehir sakinlerinin dışarıdan veya içeriden çıkan yangın merdivenlerine karşı ne kadar güvenebileceğine dair her zaman sorular olmuştur. 21 Mart 1899'da yayınlanan bir gazete başyazısında önlem olarak yangın merdivenlerinin yapılmasını ancak güvenlik için dahi olsa kafes gibi kapatılmamadı öneriliyordu.

1930'lara gelindiğinde ise yangın merdivenleri hızla inşa ediliyordu, ancak çok az kişi bunları güvenlik için olduğunu biliyordu ancak ilerki zamanlarda devletlerinde desteğiyle ve kamu spotu ile tanılmaya başlandı.

Muhtemelen, başka hiçbir acil durum çıkışı şekli, metropolitan istanbul'daki mimari, sosyal ve politik bağlamı demir balkon yangın çıkışından daha fazla etkilemedi" diye yazıyor. Bu cesur bir iddia, ancak tamamen inanılmaz değil. Yangın kaçışları, göçe, sanayileşmeye, kamu güvenliğine, popüler kültüre, günlük hayata ve kent mitolojisine dokunuyordu.

Uygun “yangın merdiveni fiyatları”  ile özel projeleri size kapsamlı şekilde sunuyoruz. Başvuru yaparak keşif isteyebilirsiniz.

Kat Sayısı ve Yangın Merdiveni

Kat sayısı ve yangın merdivenleri arasında doğrudan bir ilişki vardır. Genelde iki katlı üç katlı binalara pek yapılması gerekli değil gibi görünse de yangın olduğunda ve çıkış alanı kalmadığında pencereden balkondan atlamak zorunda kalan insanlar vardır.   Yani iki üç katlı binalarda madem gerek yoksa neden insanlar ölüyor ve neden zehirlenmeler, cilt yaralanmaları görülüyor diye sorabilirsiniz. Ancak hatalı durumlar yasalarla da alakalı olduğundan, yaygın kaçak yapı ve hatalı binaların olağan hale gelmesi gibi detaylar ayrıca önem kazanmaktadır.

Binalarda yangın merdivenlerinin nereye yapılacağı ile kat sayısı arasında da ilişki vardır. Çok büyük binalarda dışarıdan aşağı inerken korumalar olsa bile denge kaybı olabilir ve yükseklik korkusu olanlar için ayrıca bir travmaya neden olmuş olursunuz. Bu nedenle yarı kapalı alanlardan iniş sağlanmakta, kısmen içeride “yangın merdiveni” oluşturulmaktadır.

Büyük Fabrikalarda Yangın Merdivenleri

Fabrika alanları üretim merkezleri olarak maddi bir işleyişe odaklanan yerlerdir. Bu imalat yerlerinde yangın merdiveni çok katlı yapılar söz konusuysa mutlaka dikkatlice oluşturulmalıdır. İş yerlerinde kullanılan malzemeler vs. nedeniyle daha çok yangın çıkma olasılığı olabilir. Bu açıdan olasılıklara önem vererek bir talepte bulunabilirsiniz.  Bir alandaki kayıpların engellenmesi için önlem almak çok büyük faydalar sağlar.

“Yangın merdiveni imalatı”  tasarım ile başlayan ve ardından proje oluşturularak uygulama ve kontrollere geçilen bir süreçtir. Her aşamada doğru şekilde sonuca varmak üzere çalışmalarımızı titizlikle sağlamaktayız. Tasarımlardaki farklılıkları bulmak ve buna göre seçim yapmak için size gereken ön bilgilendirmeyi sağlamaktayız. İskelet ve birçok detayda fikir alışverişi de önemlidir.

 

Karaboğa Avcılar Yangın Merdiveni İmalatı Fiyatları, Günlük hayatımızda karşımıza çıkabilecek korkunç durumlardan birisi yangındır. Yangın söz konusu olduğu yer de can ve mal kayıpları olabilmektedir.

Diğer Makaleler

Yangın Merdiveni Standardı

Yangın Merdiveni Standardı Yangın merdiveni almak istiyorum acaba nereye başvurabilirim? En uygun yangın merdivenini nereden alabilirim? Yangın merdiveni neye göre yapılıyor? Her yangın merdiveni firmasından istediğim kalitede yangın merdiveni alabilir miyim? Öncelikle Karaboğa mühendislik firmamızdan kaliteden ödün vermeyen ve yangın merdiveni standardı temel alınarak yapılan ekonomik bir yangın merdiveni alabilirsiniz. Yılların getirdiği tecrübe ve sağladığımız müşteri memnuniyeti ile Karaboğa mühendislik firmamız bugün de size hizmet vermeye devam etmektedir. Eğer siz de yangın merdiveni standardı göz önüne alınarak yapılan yangın merdiveni h


Devamı

Yangın merdiveni ve kurulum

Yangın merdiveni ve kurulum stratejisi nasıl belirlenir? Yangın merdiveni kurulumu yapılmadan ünce strateji belirlenmesi esastır. Düzgün bir planlama yapılmayan üretimler hüsranla sonuçlanmaktadır. Yangın merdiveni kurulum stratejisi belirlemek için öncelikle üretim yapılan yerin çok sağlıklı olcak  şekilde sinopsis analizlerinin yapılması gerekmektedir peşinde ise yangın merdiveninin kurulumunu talep eden kişi ve kişilerle görüşülüp o doğrultuda bir yol haritası belirlenmedir. Yangın merdiveni kurulumu öncesi malzemerin ( kutu profil, baklavalı sac, boya, kesme taşı, elektrot, sac plaka, çelik dubel veya burgulu ankaraj


Devamı

Yangın Merdiveni İkinci El

Yangın Merdiveni İkinci El Yangında solunan her havanın sonrasında kişinin sağlığına ciddi etkileri olabileceği şüphe götürmeyen bir gerçektir. Buna ek olarak, alevler arasında kalmadan en hızlı bir biçimde yangın merdivenlerine ulaşırsanız kurtulma olasılığınız artar. Peki, yangın merdiveni almak istiyorum nereden yangın merdiveni almalıyım diyorsanız cevabımız tabi ki Karaboğa mühendislik firmasıdır. Neden Karaboğa mühendislik firmasını seçmelisiniz? İlk olarak, Karaboğa mühendislik firmamız yılların getirdiği tecrübelerle çalışmalarına hala devam etmektedir. Buna ek olarak, modernleşmeye de dikkat eden firmamızla eski gün


Devamı

Makaralı Yangın Merdiveni

MAKARALI YANGIN MERDİVENİ Yangın Merdiveni ve Önemi Yangın merdivenlerinin yüksek binalarda, alışveriş merkezlerinde, kamu ve özel iş kurumlarında, hastaneler, okullar, sağlık kuruluşları ve eğitim kuruluşlarında olması gerekir. Yangın merdiveni sayesinde oluşan yangın durumundan güvenli bir şekilde kaçış amaçlanır. Yanan bölgeden ya da binadan hızlı bir şekilde tahliye yapılır ve böylece yangının afet olmasının önüne geçilir. Yangın Merdiveni Çeşitleri Yangın merdivenleri iki çeşit gruba ayrılarak sınıflandırılır. Bunlar: Z tipi denen çift kollu yangın merdivenleri ve dairesel şekildeki yangın merdiveni olarak


Devamı

Z Tipi Yangın Merdiveni

Z Tipi Yangın Merdiveni Yangın merdiveni nedir? Her türlü binada, olası bir yangında kaçış imkanı sağlayan merdivenlerdir. Bu merdivenler sayesinde can güvenliği yüksek oranda elde edilmiş olur. Birçok farklı dizaynda yangın merdiveni üretilmektedir. Yangın merdiveni imalatı ve gereksinimi söz konusu olduğunda Z tipi merdivenler bir adım öne çıkar. Z Tipi Yangın Merdiveni Nedir? Z tipi yangın merdivenleri, ülkemizde son yıllarda yapılan yönetmelik değişikliği neticesinde zorunlu hale gelmiştir. Yangınla mücadele yönetmeliği nedeniyle bu merdiven türleri, sıklıkla tercih edilmeye başlandı. ‘’Z tipi yangın merdiveni&


Devamı

Evler İçin Yangın Merdiveni Neden Önemlidir?

Evler İçin Yangın Merdiveni Neden Önemlidir? Evlerde yangın merdiveni kurulumu ve kullanımı zorunlumu? Yoksa değilmi konusu çokça tartışılın bir konudur. Evlerde yangın merdiveni kurulumu yönetmeliklerde olduğu halde zorunluluğu bağlamında hiçbir yasal düzenleme yapılmamıştır yani yapılıp yapılmaması tamamıyla apartmanların veya site yönetimlerinin insiyatifine brakılan bir konu olarak ortada durmaktadır… bizler firma olarak bu muamaya devlet eliyle bir çözüm bulunmasını istiyoruz. İstanbul gibi birçok büyük şehirler kanunlar tarafından zorlanmadıkları halde yangın merdiveni yaptırmaktadır. Yangın merdivenleri ka


Devamı

Yangın Merdiveni İmalatı

Yangın Merdiveni İmalatı İnsan hayatı için son derece mühim olan yangın merdivenleri belli standartlara uygun şekilde üretilmelidir. Bu nedenle yangın merdiveni imalatı yapacak olan firma doğru seçilmelidir. Buna göre her merdivende binanın yüksekliğine bağlı olarak çıkış kapıları yapılmalıdır. Genellikle iki çıkış kapısı kullanılır. Eğer bina yüksekliği 21 metreden fazlaysa bu durumda üç çıkış kapısı yapılması gerekir. Yangın merdivenlerinin iki yanında korkuluk, set ya da duvar bulunmalıdır. Aksi halde binadan tahliye sırasında düşme gibi olumsuz durumlar yaşanabilir. Merdiven kesintisiz şekilde üretilmeli ve


Devamı

Yangın Merdiveni Firmaları

Yangın Merdiveni Firmaları İmalat için yangın merdiveni firmaları arasından seçim yaparken çeşitli özellikler dikkate alınarak karar verilmelidir. Fiyat ve hizmet kalitesi arasında oran bulunması firmaların tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Firma sayısının fazla olması sebebiyle en iyi ve dayanıklı merdiveni en uygun fiyatlarda imal eden firma daha fazla talep görür. Yangın sırasında can kaybını en aza indirmek ve binadan tahliyeyi daha kolay hale getirmek amacıyla kullanılan yangın merdivenleri 1. Sınıf malzemeler kullanılarak üretilmelidir. Merdivenler mutlaka bina yapısı ile uyumlu olmalı, yüksekliği ve genişliği alanında uzman kişiler tarafın


Devamı

KATLANABİLİR YANGIN MERDİVENİ

KATLANABİLİR YANGIN MERDİVENİ Akrobatik ya da portatif yangın merdiveni diğer bir adıyla katlanabilir yangın merdiveni ister çevirmeli sistemle isterseniz de yeni modelleriyle bir düğme ile aşağıya doğru sarkan merdiven vasıtasıyla yangından kurtulma yöntemidir. Katlanabilir yangın merdiveni halat, ırgat veya çelik metal ile yapılarak katlanılabilir bir özelliğe sahip olabilmektedir. Genellikle her tarafı kapalı veya dar sokaklı iş yerlerinde, işletmelerde kullanılmaktadır. Katlanabilir yangın merdivenleri acil durumlarda hızlı bir şekilde açılacak ve kolayca erişe bilenecek şekilde montajlanmaktadır. Diğer yangın merdiveni modellerine göre montajı ve iş&ccedi


Devamı

Portatif yangın merdiveni

Portatif yangın merdiveni özellik bakımından diğer yangın merdivenlerinden farklıdır ve avantajlıdır. Paslanmaz çelik kullanılarak imal edilen ürünün taşınması kolay olduğundan, acil durumlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Portatif özelliği nedeni ile ev ve iş yerlerinde acil tahliye durumlarında kullanılabilir. Açılıp kapanabilme özelliği bulunan ve çok fazla genişliğe sahip olması nedeni ile yer kapatmamaktadır. Acil durumlarda kullanım için tasarlanmış olan portatif yangın merdiveni kullanılacağında, tahliye için kullanılacak pencere veya balkon çıkışına sabitlenerek kullanıma hazır hale getirilir. Sabitleme işlemi itina


Devamı